השתלות שיניים מונחות מחשב

התפתחות הטכנולוגיה הדיגיטלית לא פסחה על תחום רפואת השיניים והיא מביאה בשורה ופתרונות משמעותיים לתחום זה.

במה טכנולוגיה זו מסייעת לרופא ולמטופל?

במקרים בהם נדרש שיקום נרחב והשתלות מרובות, נדרש תכנון מדוקדק שיאפשר את התקנת השתלים במיקום האופטימלי המתחשב באנטומיה האישית של המטופל שיאפשר שיקום מוצלח מבחינת תפקוד איכותי ומראה אסתטי של צורת השיניים.

טכנולוגיה של השתלות מונחות מחשב משפרת את איכות הטפול הן לרופא והן למטופל ומסייעת בהשגת בטיחות טיפול מקסימלית, הימנעות מסיבוכים אפשריים, הימנעות מהשתלת עצם מיותרת, מאפשרת טיפול מדויק בהתערבות כירורגית מינימלית, טיפול כמעט נטול כאבים ונפיחויות ותהליך ריפוי מהיר במיוחד.

השתלות שיניים מונחות מחשב

כיצד מבוצע התהליך?

כשלב ראשון מבוצעת הדמיית CT דיגיטלית במרפאתינו, המשקפת את האנטומיה ונתוני הלסת האישיים של המטופל.

בשלב הבא, מועברים נתוני ה-CT למערכת תכנון שתלים דיגיטלית, המתרגמת במדויק את הנתונים האנטומיים של המטופל ומשקפת את גובה, נפח וצפיפות העצם, מיקום תעלת העצב, חללי הסינוס ומשתנים נוספים.

לאחר מכן מתוכנן מהלך ההשתלה האידיאלי באופן וירטואלי על צג המחשב, המאפשר לנו לקבוע את מיקום השתלים במנח המתאים ביותר תוך התחשבות בכל המשתנים ולתכנן כיצד ייראה השיקום הסופי בפה המטופל עוד לפני תחילתו!

על סמך תכנית ההשתלה הממוחשבת שקבענו, מיוצר סד (מדריך כירורגי) המנחה את הרופא להתקין את השתלים במיקום האופטימלי המותאם באופן מדויק לנתוני המטופל.

יתרון חשוב ונוסף המושג באמצעות התכנון הממוחשב הוא ייצור מדויק של שיקום שיניים זמני עוד לפני שהטיפול החל, כך שביום ההשתלה מותקן השיקום על גבי השתלים והמטופל זוכה לצאת עם שיניים מתפקדות וחדשות כבר באותו היום.

סד כירורגי
סד כירורגי