פתרונות למחוסרי עצם

תנאי בסיסי לביצוע מוצלח של השתלה דנטלית הוא קיום של עצם בנפח מספיק לעיגון השתל.

ישנם מטופלים הסובלים מחוסר עצם כזו בלסת, כיצד זה קורה?

חוסר עצם נגרם מ"ספיגת העצם", תופעה המתרחשת לאחר אובדן שיניים כתוצאה מעקירת שיניים או ממחלת חניכיים מתקדמת ומהתהליך הדלקתי המלווה אותה הגורם לאובדן שיניים עקב מחסור בעצם התומכת, כמו כן התופעה קיימת גם אצל אנשים שהשתמשו שנים רבות בתותבות שלמות.

רפואת השיניים המודרנית מציעה כיום פתרונות גם למקרים המורכבים ביותר, שעד לפני עשור סבלו מחוסר עצם או מעצם דלה ולא נמצא עבורם פתרון איכותי לביצוע השתלות דנטליות.

מהם הפתרונות המוצעים במצב של חוסר עצם ?

במקרים של חוסר עצם כשמדובר באזור המיועד להשלמת שן בודדת או מספר שיניים, ניתן להשתיל את העצם הדרושה ע"י מקורות שונים הכוללים אפשרות לשימוש בעצם סינטטית. תהליך זה דורש קליטת העצם בלסת במהלך מספר חודשים ולאחר מכן מתאפשר תהליך ההשתלה והשיקום.


PRF - טכנולוגיה מתקדמת לזירוז הריפוי ויצירת עצם חדשה

PRF – PLATELET RICH FIBRIN, טכנולוגיה מתקדמת המאפשרת ריפוי קל, מהיר וטוב יותר, בעת ביצוע שתלים וניתוחים מסוימים בחניכיים.

כיצד זה עובד?

באמצעות לקיחת דגימת דם מהמטופל והעברתו למכשיר צנטריפוגה מיוחד, מתבצע תהליך עיבוד המבודד את הפיברין והטסיות ההופכים למעין ג׳ל.

החזרת הפיברין ופקטורי הגדילה האלה לאזור הניתוח, מזרזת  מאוד את תהליך הריפוי וההחלמה של הרקמות הרכות דבר התורם להצלחת הטיפול.

שימוש בטכניקה זו מאפשרת זירוז בניית עצם חדשה  לצורך התקנת השתלים באזור הנדרש, באופן מהיר יותר מהרגיל ומקצרת את התהליך למינימום – פחות כאב, ריפוי מהיר יותר, פיחות סיבוכים אחרי השתלות.

PRF – PLATELET RICH FIBRIN


 All-On-6

למטופלים עם חוסר שיניים ועצם נרחבים בלסת אנו משתמשים בשיטת השתלה ושיקום הנקראת All-On-6 - בשיטה זו אנו מבצעים 6 שתלים בזויות ייחודיות במקומות בהם ישנה עצם מספיקה בלסת, עליהם מורכבת מערכת שיניים קבועה, אסתטית וחדשה כבר באותו היום, שניתן ליהנות ממנה כמו השיניים הטבעיות.

All-On-6


הרמות סינוס

הסינוסים הינם חללי אויר המצויים מעל עצם הלסת העליונה.
לעיתים נוצר תהליך ספיגה של העצם, הגורם לרצפת הסינוס ״להצמד״ לחלל הפה. מצב זה מקשה על החדרת השתלים היות וחסרה עצם לאחיזתם. על מנת להתגבר על כך יש צורך בדחיקה מעלה של רצפת הסינוס, ברווח שייווצר יושתל תחליף עצם שיאפשר התקנת השתלים. 

הרמות סינוס


Versah